BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Jak chronić włosy przed zniszczeniem – poznaj najlepsze profesjonalne zabiegi fryzjerskie

sty 23, 2023 dodane przez PrawdziwiePolskie

Koloryzacja, codzienne stylizowanie włosów, używanie gorącej prostownicy, a nawet suszarki mogą powodować, że włosy staną się słabe i łamliwe. Z czasem końcówki mogą zacząć się rozdwajać a nawet kruszyć. Szczególnie narażone są włosy rozjaśniane oraz te z natury bardzo cienkie i delikatne.

Regeneracja Olaplex

Regeneracja Olaplex, to sposób na przywrócenie kondycji włosom zniszczonym. Stosowana jest głównie w przypadku włosów farbowanych, w szczególności rozjaśnianych. Są to specjalistyczne kosmetyki, których działanie widać niemalże natychmiast po ich zastosowaniu. Efektem można cieszyć się nawet kilka tygodni. Włosy stają się gładkie, lśniące, sprężyste. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania regeneracji Olaplex, dlatego jest to zabieg odpowiedni dla każdego.

Koloryzacja z Olaplexem

Jak wiadomo koloryzacja, a szczególnie rozjaśnianie włosów negatywnie wpływa na ich stan. Po farbowaniu zawsze należy stosować odpowiednie kosmetyki, takie jak nawilżające odżywki, maski i olejki na końcówki. Lepiej jednak zapobiegać niż leczyć, dlatego warto zastosować odpowiednią ochronę już podczas koloryzacji. Tu z pomocą znowu przychodzi Olaplex. Fryzjer dodaje go do mieszanki farby i tym samym chroni nasze włosy przed nadmiernym zniszczeniem. Warto zapłacić nieco więcej za koloryzację i cieszyć się pięknym kolorem, ale też zdrowymi włosami.

Botox

Każdy z pewnością słyszał o botoksie stosowanym w medycynie estetycznej. Nie każdy jednak wie, że jest coś takiego jak botox na włosy. To kolejny zabieg pielęgnacyjny, który znacznie poprawia ich kondycję. Botoks do włosów ma niewiele wspólnego z botoksem na twarz – nie używa się tu toksyny botulinowej i igły. Głównymi składnikami jest tu kolagen i kwas hialuronowy, dlatego jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny i odpowiedni dla każdego, kto chce zadbać o kondycję włosów. Składniki zawarte w preparacie wypełniają ubytki we włosach oraz sprawiają, że są odżywione pięknie wygładzone. Taki zabieg wykonasz odwiedzając salon fryzjerski Warszawa. Efekt jest zauważalny od razu po wykonaniu botoksu.

Regeneracja kolagenowa

Niedobór kolagenu sprawia, że włosy są suche, łamliwe i bardzo kruche. W rezultacie trudno je zapuścić ponieważ nieustannie kruszą się na końcach. Z pomocą przychodzi nam zabieg regeneracji kolagenowej. Służy on zabezpieczeniu struktury włosa przed uszkodzeniami. Kolagen to białko, które uzupełnia zniszczoną strukturę włosów. Stają się przez to mocniejsze mniej podatne na złamanie. Zabieg kolagenowy warto wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim , gdyż są tam dostępne produkty kolagenowe o wyższym stężeniu składników aktywnych, co powoduje, że zabieg jest bardziej efektywny a efekty widać od razu.