BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Szafy na broń – co warto wiedzieć?

paź 27, 2021 dodane przez PrawdziwiePolskie

Kolekcjonowanie broni jak każde inne hobby potrafi bardzo mocno zaangażować. Wybór odpowiedniego rodzaju broni, ilości sztuk oraz amunicji na początku może przyprawić przyszłych użytkowników o zawrót głowy. Nie możemy zapominać również o fakcie, że broń po uzyskaniu przez nas patentu musi być odpowiednio przechowywana. Kwestię tą regulują odpowiednie przepisy dot. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nakazujące przechowywania broni palnej w szafach/sejfach co najmniej klasy S1 (PN-EN 14450:2006).

Wybór odpowiedniej szafy

Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz wielkości kolekcji. Szafy dostępne na rynku polskim są dostarczane również bezpośrednio przez polskich producentów, którzy mogą w tej dziedzinie wykazać się ogromnym doświadczeniem. Co więcej polskie szafy na broń s1 zdecydowanie podbijają zachodnie rynki i zdobywają kolejne. Wiąże się to przede wszystkim z dość świeżym i aktualnym podejściem do zapotrzebowania obecnego rynku. Jednym ze znamienitych przykładów są szafy na broń marki Stalpol. Seria SMART charakteryzuje się się ustawnym wnętrzem możliwym do własnej aranżacji. Przestrzeń ładunkowa tworzona jest przez samego właściciela szafy w dopasowaniu do jego aktualnej kolekcji. Zakup takiej szafy pozwala nam na rotację broni niezależnie od aktualnego stanu. Wewnętrzne przestawne półki, możliwość regulacji w zasadzie każdej powierzchni daje niesamowity komfort użytkowania oraz pełne panowanie nad własnymi zbiorami.

Wielkość szafy na broń

Tutaj również możemy pozwolić sobie na wiele. W zasadzie jedynym ograniczeniem może być powierzchnia, którą dysponujemy. Choć i na to znajdziemy rozwiązanie. Szafy na broń serii Praktiker Max to prawdziwe giganty mogące pomieścić nawet do 48 jednostek broni palnej. Podobnie jest z szafami serii Multi Praktiker, która charakteryzuje się dodatkową przestrzenią ładunkową dzięki wewnętrznym skrzydłom. W zależności od modelu szafy  mieszczą od 15 do 31 szt broni długiej i od 10 do 18 szt broni krótkiej. Wszystkie z tych modeli możliwe są do zamówienia w dowolnej kolorystyce. U producentów takich jak Stalpol dodatkowo można zamówić indywidualne rozwiązania techniczne, które będą ściśle dopasowane do naszych upodobań (np. Indywidualne podświetlenie).

Warto jednak pamiętać o tym, że szafę o indywidualnym wyglądzie należy zamówić ze stosownym wyprzedzeniem. Dobór odpowiednich pochwytów, klamek oraz zamków (np. biometrycznych lub numerycznych) odbywa się na etapie zamawiania. Kolejnym argumentem przemawiającym za zamówieniem polskiego produktu jest rodzimy serwis. Szafy podobnie jak każdy inny sprzęt w wyjątkowych sytuacjach może wymagać specjalistycznego wsparcia. Warto jest wziąć to pod uwagę przed samym zleceniem.