BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Ślizgi z polietylenu od Normapolu

lut 10, 2020 dodane przez PrawdziwiePolskie

Ślizgi z polietylenu są idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących tworzywa o niskim współczynniku tarcia oraz o bardzo dobrych właściwościach ślizgowych. Nadaje się do tego zarówno polietylen PE 500, jak i PE 1000. Ponadto wysoka wytrzymałość mechaniczna tego tworzywa pozwala na wykorzystanie go w pracy pod bardzo dużym obciążeniem. Niska gęstość materiału zapewnia mu również lekkość.

Do tego szeroki zakres temperatury pracy oraz obojętność fizjologiczna materiału sprawiają, że właśnie to tworzywo jest najczęściej wykorzystywane do produkcji ślizgów. Ślizgi z polietylenu wykonujemy tylko i wyłącznie na zamówienie zgodnie z wymiarami podanymi przez klienta. Jednak pragniemy podkreślić, że produkcja półfabrykatów z tworzyw sztucznych może wiązać się z zarysowaniami na powierzchni czy też z naddatkami produkcyjnymi – nie jest to produkt finalny, tylko przeznaczony do dalszej obróbki.

Kostki z tworzywa

Oferujemy sprzedaż kostek z tworzyw sztucznych o doskonałych właściwościach w zależności od preferowanego przez klienta tworzywa:

  • kostki poliamidowe PA 6 – kostki z poliamidu są bardzo sztywne i twarde, wysoce odporne mechanicznie, odporne na ścieranie. Posiadają doskonałe właściwości ślizgowe. Jednak absorbują wodę, a co za tym idzie nie nadają się do pracy w wilgotnym środowisku.
  • kostki poliacetalowe POM C – kostki z poliacetalu są doskonałym materiałem do pracy w bezpośrednim kontakcie z żywnością czy środkami chemicznymi. Nie absorbują wilgoci nawet przy pracy w wilgotnym środowisku – zachowują przy tym wysoką stabilność wymiarową. Wysoce odporne mechanicznie.
  • kostki polietylenowe PE – kostki z polietylenu dostępne są w trzech wersjach w zależności od stopnia twardości: PE 300, PE 500 oraz PE 1000 (najtwardszy). Przystosowane do pracy w temperaturach od – 200°C do + 80°C. Wysoce odporne na ścieranie, nie absorbują wody oraz są obojętne fizjologicznie – mogą pracować w kontakcie z żywnością oraz agresywną chemią.
  • kostki teflonowe PTFE – kostki wykonane z teflonu dostosowane są do pacy w bardzo szerokim zakresie temperatur a mianowicie od – 200°C do + 260°C oraz mogą mieć kontakt z bardzo agresywną chemią. Są obojętne fizjologicznie i niepalne. Posiadają doskonałe właściwości ślizgowe.

Wszystkie kostki z tworzyw sztucznych wykonujemy na wymiar klienta – w wersji naturalnej, jak i w wersji domieszkowanej.

Jak zamówić półfabrykaty z tworzyw sztucznych?

Firma Normapol specjalizuje się w internetowej sprzedaży półfabrykatów z tworzyw sztucznych. Gotowe realizacje wysyłamy na wskazany adres, we wcześniej ustalonym z klientem terminie. Jeśli macie Państwo jeszcze jakieś zapytania odnośnie sprzedaży tworzyw sztucznych, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 52 511 86 45 lub mailowego: kontakt@normapol.pl.