BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Promstahl – dynamiczny wzrost na rynku logistycznym

kwi 8, 2021 dodane przez PrawdziwiePolskie

Nieustający wzrost powierzchni magazynowych w Polsce wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na produkty z zakresu techniki przeładunku. Jednym z wiodących producentów doków, bram i akcesoriów jest Promstahl należący do Grupy Przemysłowej PJP Makrum.

– W pierwszych 8 tygodniach 2021 roku zanotowaliśmy wzrost zamówień o 40% w stosunku do roku ubiegłego – mówi prezes PJP Makrum Piotr Szczeblewski.

– Zakładam, całkiem ostrożnie, że może to poprawić wyniki na koniec roku 2021 prawdopodobnie aż o 10%. Polski rynek magazynowy, jako jeden z trzech w Europie, przekroczył w zeszłym roku granicę 3 mln m² wynajętej powierzchni. W ścisłej czołówce znajduje się Wielka Brytania, a zaraz potem Niemcy.

– Te dwa kraje są naszymi głównymi kierunkami eksportowymi. W Niemczech od wielu lat działa spółka PROMStahl GmbH sprzedająca doki dla krajów niemieckojęzycznych. W Wielkiej Brytanii natomiast, w ubiegłym roku powstała spółka PROMStahl Ltd, która oferuje nasze produkty bezpośrednio do klientów końcowych – mówi Piotr Szczeblewski.

Sprawdzone rozwiązania

Promstahl dostarcza kompleksowe wyposażenie stanowisk przeładunkowych. W ofercie posiada pomosty zarówno mechaniczne, jak i hydrauliczne, śluzy, uszczelnienia, akcesoria oraz bramy.

– Naszym klientom oferujemy całościowe rozwiązania – mówi wiceprezes Promstahl Polska Dariusz Aranowski. – Dobieramy takie produkty, które uwzględniają infrastrukturę istniejącego lub nowo budowanego obiektu, dokujące pojazdy czy rodzaj towarów, które będą przeładowywane. Bardzo często klienci do nas wracają, więc mamy solidny „feedback”, który pozwala nieustannie pracować nad nowymi produktami i rozwiązaniami. Co ważne każdy etap powstawania produktu kontrolowany jest od początku do końca. Najpierw w naszym dziale konstruktorskim, później na produkcji.

Duży potencjał rynku

Dynamiczny rozwój rynku magazynowego związany jest z równie intensywnym rozwojem branży e-commerce. Część firm, która odkładała na później rozwój e-kanałów sprzedaży, zdecydowała się w nie zainwestować właśnie teraz.
Całkowite zasoby powierzchni magazynowej w całym kraju przekroczyły 20 mln m². 80% powierzchni obejmuje pięć głównych rynków: Warszawa, Górny Śląsk, Polska Centralna, Wrocław i Poznań. Najbardziej dynamiczny wzrost w ostatnich latach notuje Trójmiasto oraz Polska Zachodnia. W samym 2020 r. liderem była aglomeracja Bydgoszczy i Torunia, której przybyło 24% powierzchni r/r. – Wszystko to sprawia, że z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość – mówi Piotr Szczeblewski.