Powrót do tradycji – strzelectwo sportowe na topie!
Strzelectwo to domena myśliwych i mundurowych. Coraz częściej jednak umiejętność posługiwania się bronią pragną posiąść również zwykli śmiertelnicy. Co ich ku temu skłania i dlaczego strzelectwo sportowe cieszy się coraz większą popularnością? Jak rozpocząć swoją przygodę na strzelnicy i rozwijać nową pasję? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!
Dlaczego strzelectwo?
Strzelectwo sportowe, tak jak każdy sport, pozwala uwolnić umysł od codziennych spraw i zredukować stres. Jednocześnie w czasie treningu organizm produkuje endorfiny, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi. To nie koniec korzyści, jakie daje uprawianie strzelectwa – dla wielu osób jest to sposób na naukę zdrowej rywalizacji i pokonywanie swoich ograniczeń. Na strzelnicy zdobywają cenną umiejętność posługiwania się bronią, uczą się koncentracji i skupienia na wykonywanym zadaniu.
Pierwsze kroki
Pierwsze kroki w strzelectwie sportowym amatorzy tego sportu stawiają na strzelnicy. Ich dostępność w Polsce jest coraz większe i niemal każdy ma możliwość przekonać się, czy jest to sport odpowiedni dla niego. Oczywiście pod czujnym okiem instruktora! Wiele osób pierwsze strzały oddaje przy okazji zorganizowanych, firmowych wyjść integracyjnych lub wieczorów kawalerskich. Spragnieni mocnych wrażeń i adrenaliny są jednak nie tylko mężczyźni – coraz częściej strzelnice odwiedzają również panie.
Kosztowna rozrywka
Jednorazowa zabawa na strzelnicy może być kosztowna – czasem trzeba zapłacić za nią nawet kilkadziesiąt złotych! Zapłacić musimy za opiekę instruktora, wynajęcie toru strzeleckiego, broni i amunicję. Taniej będzie, gdy skorzystamy z promocji, wykupimy karnet lub wybierzemy się na strzelnicę z grupą znajomych.
Gdy strzelectwo staje się pasją
Gdy strzelectwo przestaje być tylko okazjonalną rozrywką, a zaczyna przeradzać się w pasję, warto zapisać się do działającego przy strzelnicy klubu strzeleckiego. Wówczas zyskujemy możliwość udziału w zawodach strzeleckich, rywalizacji i rozwoju umiejętności. Jak w każdym sporcie, w strzelectwie liczy się regularność treningów, zaangażowanie i koncentracja na osiąganiu kolejnych, wyznaczonych celów.
Własna broń
W Polsce na zakup własnej broni wciąż decyduje się niewiele osób. Jest to jednak możliwe, choć obarczone koniecznością sporej inwestycji i należytego, zgodnego z przepisami prawa przechowywania broni. W tym celu niezbędny jest zakup specjalnej szafy, w której broń będzie odpowiednio zabezpieczona i nie trafi w niepowołane ręce. W jaką szafę warto zainwestować?
Paweł Okoński z firmy Stalpol poleca w szczególności tę z regulowanym wnętrzem:
– Podczas tegorocznych Targów Myślistwa i Strzelectwa Knieje, zaprezentowaliśmy szafę na broń w klasie S1, wyprodukowaną przez Gun Guard, z technologią Smart Control (dostępne tutaj: http://www.sejfy-stalpol.pl/). To dobry wybór dla wszystkich, którzy zamierzają powiększać swój arsenał – bez trudu dostosują wymiary szafy do zakupionej broni, bez względu na jej wysokość.
Umiejętność posługiwania się bronią jeszcze niedawno zdawała się odchodzić do lamusa. Dziś staje się jednak coraz bardziej pożądana, a strzelectwo sportowe cieszy się coraz większą popularnością. Rosnąca liczba strzelnic nie pozostawia wątpliwość – Polacy zaprzyjaźnili się z tym sportem na dobre!