BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Potrzebny Ci wózek widłowy? Sprawdź, jak i ile możesz zaoszczędzić!

cze 29, 2021 dodane przez PrawdziwiePolskie

Wózek widłowy to urządzenie, bez którego magazyny, firmy budowlane czy hale produkcyjne często nie mogą się obyć. Tam, gdzie siła ludzkich rąk nie wystarcza, wózek widłowy skutecznie pomaga – przyspiesza ruch towarów i zwiększa wydajność pracy. Nie da się jednak ukryć, że zakup wózka to inwestycja, na którą nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić. Co wówczas zrobić? Na szczęście istnieją sposoby na to, by znacząco obniżyć jej koszty. Jakie?

Nowy wózek widłowy

Nowy wózek widłowy to najdroższe rozwiązanie. Jednocześnie często bardzo opłacalne, zwłaszcza, gdy z wózka planujesz korzystać na co dzień. Wzrost produktywności i efektywności pracy będzie mieć bowiem wpływ na wzrost Twoich dochodów, a to oznacza, że koszt zakupu wózka w przyszłości się zwróci. By mimo wszystko zaoszczędzić na zakupie i nie przepłacić, warto zakupić wózek od sprawdzonego, cenionego na rynku dostawcy. Warto także upewnić się, że firma, od której zakupisz wózek, oferuje późniejszy serwis oraz fachowe wsparcie. Możesz na nie liczyć w firmie Emtor, która swoim klientom zapewnia dostęp do wysokiej jakości oryginalnych części zamiennych i pełen pakiet usług serwisowych. Dzięki nim zaoszczędzisz na kosztach przyszłych napraw.

Używany wózek widłowy

Dla wielu przedsiębiorstw koszt nowego wózka widłowego okazuje się zbyt wysoki. Wówczas strzałem w dziesiątkę może być zakup wózka używanego! Kupując go w firmie Emtor, w ten sposób oszczędzisz nawet połowę kosztów! Co więcej, będziesz mieć pewność, że wózek jest w dobrym stanie i przed wystawieniem go na sprzedaż usunięte zostały wszelkie usterki. Używane wózki to model po długo- bądź krótkoterminowym wynajmie, które przed zakończeniem wynajmu poddawane są kompleksowemu przeglądowi. Profesjonalny warsztat wraz z lakiernią nie tylko usuwa usterki, ale też wymienia wyeksploatowane części i w pełni przygotowuje wózek sprzedaż w taki sposób, aby spełnił oczekiwania klienta. Istotny jest. Także fakt, że dokładnie wiesz, co kupujesz – używane wózki Emtor to produkty, które marka ma pod swoją opieką od momentu wyjścia z fabryki, aż po końcową sprzedaż.

Nie kupuj – wypożyczaj!

Alternatywnym rozwiązaniem, które być może pozwoli Ci sporo zaoszczędzić, jest wypożyczenie wózka widłowego w razie potrzeby, np. w przypadku zwiększonej liczby zamówień. Taką możliwość również udostępnia swoim klientom firma Emtor. Kiedy wypożyczenie wózka najbardziej się opłaca? Przede wszystkim, gdy korzystasz z niego okazjonalnie i nie jest Ci na co dzień potrzebny. To także świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy gdy Twoja firma nie może pozwolić sobie na sfinansowanie tak kosztownej inwestycji. Co więcej, wózek możesz wynająć na czas, gdy rzeczywiście będzie Ci on potrzebny (zarówno dłuższy, jak krótszy), wraz z dodatkowym osprzętem. Wynajmując wózek widłowy nie pokrywasz kosztów związanych z jego serwisem, co daje dodatkowe oszczędności.

Każde z wyżej omówionych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Na które z nich powinieneś się zatem zdecydować? Odpowiedź, jak zwykle przy tego rodzaju dylematach, brzmi: to zależy. Przede wszystkim od Twoich potrzeb i tego jak często Twoja firma zamierza użytkować wózek widłowy. Istotna jest także jej sytuacja finansowa oraz dostępność do możliwości sfinansowania zakupu wózka, takich jak leasing czy kredyt.