BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Modulo w Bydgoszczy

sty 20, 2021 dodane przez PrawdziwiePolskie

– Bardzo cieszymy się, że platformami parkingowymi MODULO zainteresowanych jest coraz więcej inwestorów również w Bydgoszczy – mówi szef działu handlowego Kajetan Duszyński. Modulo Parking to bydgoska firma, która od kilku lat zdobywa ogólnopolski rynek, a swoje produkty eksportuje również za granicę.

Problemy z parkowaniem mieszkańcy naszego miasta mają nie tylko w samym jego centrum, ale również na przydomowych posesjach. Bardzo często miejsc parkingowych jest mniej niż sprzedanych mieszkań. A możemy przecież założyć, że coraz częściej posiadamy dwa (a czasem nawet trzy!) samochody na jedno gospodarstwo domowe. Architekci i deweloperzy coraz częściej sięgają więc po nowoczesne rozwiązania, jakimi są platformy parkingowe. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i zapewnić odpowiednią dla inwestycji liczbę miejsc postojowych.

– Nasz największy projekt w Bydgoszczy to aż 119 miejsc parkingowych w Platanowym Parku na Osiedlu Leśnym, gdzie zamontowane zostały trzy rodzaje systemów parkingowych – mówi Kajetan Duszyński. Każde miejsce ma aż 2 metry wysokości i ponad 2,5 metra szerokości. Daje to podczas parkowania nie tylko poczucie komfortu, ale i bezpieczeństwa. Platanowy Park to osiedle, które zaplanowano na kilka etapów. W kolejnych również pojawią się platformy parkingowe Modulo.

Kolejna inwestycja, w której deweloper zdecydował się na zwiększenie ilości miejsc postojowych, znajduje się przy ulicy Chodkiewicza. Tym razem jest to system oparty o palety przesuwne. W odróżnieniu od pozostałych produktów Modulo, nie oferuje on parkowania aut w systemie jedno nad drugim, pozwala jednak zautomatyzować parkowanie na danej powierzchni, wykluczając takie sytuacje jak np. nieprawidłowo zaparkowane pojazdy czy kolizje na parkingu. To idealne rozwiązanie dla przestrzeni, w której nie ma możliwości zaprojektowania systemu wielopoziomowego.

Przy ulicy Gołębiej natomiast znajdują się jedne z najpopularniejszych produktów Modulo: Stacker-P10 – idealne dla obiektów wymagających niewielkiej ilości miejsc parkingowych. Zamontowano tam 9 sztuk tych systemów, co daje 18 miejsc parkingowych dla mieszkańców nowo wybudowanego bloku. Kolejna inwestycja, która nadal jest w realizacji, znajduje się przy ulicy Paderewskiego, gdzie pojawią się systemy niezależne LSM.