BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Lublin zimą

gru 1, 2021 dodane przez PrawdziwiePolskie

Nieważne czy uwielbiasz klimatyczne spacery po historycznych zakamarkach miasta, jesteś pasjonatem zimowych sportów czy też pragniesz zaznać prawdziwej regionalnej kuchni wschodu. Będąc w Lublinie, na pewno odkryjesz coś dla siebie. To wyjątkowe miasto z duszą zachwyci Ciebie również zimą!

Miasto zimowych inspiracji

Ciche, kameralne uliczki pełne legend, z historią odciśniętą na każdej kamienicy, przyciągają swoim zimowym klimatem. Puste alejki Starego Miasta oprószone białym puchem, świąteczne iluminacje na Krakowskim Przedmieściu, bogaty program wydarzeń Festiwalu Bożego Narodzenia, Kuligi w bajecznej scenerii Muzeum Wsi Lubelskiej – to tylko nieliczne atrakcje i wyjątkowe miejsca jakie możecie zobaczyć odwiedzając Lublin, który nie bez powodu nazywany jest Miastem inspiracji.

Lublin zimą przybiera maskę, którą zachwycają się nawet wieloletni mieszkańcy miasta. Nic więc dziwnego, że w okresie od grudnia do końca lutego, tak wielu turystów wybiera to miejsce na cel swoich weekendowych podróży. Najlepiej zacząć zwiedzanie od wizyty na Starym Mieście. Zobaczyć tam można historyczne uliczki Lublina, a także niezwykłą architekturę. To właśnie na starówce znajduje się dawna siedziba Trybunału Koronnego, a same Stare Miasto bogate jest w zachwycające kamienice, które czarują swoim urokiem podczas zimowego spaceru. Pięknie oświetlone Anioły Lubelskie, liczne choinki, a nawet instalacja pocztówki z Lublinem cieszą oczy i obiektywy turystów.

Regionalizm kulinarny i odrobina luksusu

Po spacerze chłodnymi lubelskimi ulicami nic nie przyniesie tyle ciepła, co przyjemne wnętrze, wypełnione zapachem regionalnych dań. Zatrzymując się w Hotelu Focus Premium Lublin**** spróbujecie prawdziwych, regionalnych potraw, rozgrzejecie się aromatyczną herbatą lub grzańcem na lokalnym piwie oraz skosztujecie odrobiny luksusu odpoczywając w komfortowym pokoju z wyjątkowym widokiem na Zamek Lubelski. Gdy na drzewach pojawia się szron, a światła latarni rozbłyskują na śniegu, ta ponad 100-letnia budowla przybiera zachwycający wygląd. Warto zwiedzić zarówno wnętrze Zamku jak i jego okolice, po której dawniej przechadzali się Kazimierz Wielki czy Władysław Jagiełło. Zimą widok sprzed budynku zapiera dech w piersiach. Odległość Hotelu Focus Premium od Muzeum Narodowego na Zamku Lubelskim to jedynie 400 m, a w Recepcji uzyskasz szczegółowe informacje o aktualnych wystawach i „ zamkowych” atrakcjach.

Lublin, jakiego nie znacie

Lublin w okresie zimowym można także odkrywać wydostając się poza ścisłe centrum miasta. Na przyjezdnych czekają miejskie parki, muzea, kompleksy basenowe, lodowiska i skanseny, w których nie brak interesujących atrakcji.
A jeśli jesteś miłośnikiem sportów zimowych, zabierz rodzinę i przyjaciół na stoki narciarskie w Chrzanowie, gdzie trasy zjazdowe przeplatają się z wyciągami krzesełkowymi. Rówież stok w Batorzu został starannie przygotowany na nowy sezon. Innym ciekawym ośrodkiem narciarskim jest Rąblów, ze specjalnie wydzieloną strefą do nauki jazdy na nartach oraz Snowpark lub stok narciarski w Kazimierzu Dolnym, który spodoba się zwłaszcza wymagającym amatorom sportów zimowych.