BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Dobry rzeczoznawca majątkowy 2021 – gdzie szukać?

gru 31, 2020 dodane przez PrawdziwiePolskie

Wielu z nas, w różnego rodzaju życiowych sytuacjach, staje przed koniecznością skorzystania z usług rzeczoznawcy majątkowego. Znalezienie właściwej osoby bywa jednak trudne i może stanowić wyzwanie. Jak, spośród tak wielu istniejących na rynku kancelarii i firm doradczych, wybrać tę najlepszą? Na co zwrócić uwagę, by dokonany wybór okazał się trafiony? Jeśli z usług rzeczoznawcy zamierzacie skorzystać i Wy, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu – postaramy się, byście znaleźli w nim wskazówki, które pomogą Wam znaleźć najlepszego specjalistę!

Gdzie szukać rzeczoznawcy?

Poszukując dobrego rzeczoznawcy, warto poprosić o rekomendacje znajomych – istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś z naszych bliskich korzystał już z tego rodzaju usług. Możemy również znaleźć fachowca w sieci – wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce frazę „rzeczoznawca Bydgoszcz”, by wyświetliła nam się lista stron zlokalizowanych w naszym mieście kancelarii. Niektóre, tak jak BRI Wyceny, działają nie tylko lokalnie – z ich usług mogą skorzystać również mieszkańcy innych miast. Przed podjęciem decyzji o współpracy, w każdym przypadku polecamy zweryfikować opinie na temat danego rzeczoznawcy.

Uprawnienia i doświadczenie

Zawód rzeczoznawcy majątkowego jest zawodem reglamentowanym, co oznacza, że reguluje go ustawa o gospodarce nieruchomościami. Zgodnie z jej zapisami, rzeczoznawca musi posiadać stosowne wykształcenie wyższe lub ukończone studia podyplomowe oraz zakończoną egzaminem praktykę. Dowodem świadczącym o posiadaniu stosownych uprawnień jest wpis do centralnego rejestru rzeczoznawców majątkowych prowadzonego przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju. Dlaczego tak ważne jest, aby zweryfikować uprawnienia rzeczoznawcy? Ponieważ tylko wycena sporządzona przez uprawnionego specjalistę będzie mieć moc prawną.

Kolejny krok…

Kolejnym krokiem jest zawarcie pisemnej umowy. Może to być umowa o dzieło bądź inna regulująca warunki współpracy. Najważniejsze, aby znalazły się w niej zapisy dotyczące terminu sporządzenia operatu szacunkowego wycenianej nieruchomości, jego całkowity koszt oraz zakres działań i obowiązki stron. I choć wydaje się, że podpisanie umowy to tylko formalność, nie lekceważcie jej – w przypadku ewentualnych sporów lub niewywiązania się z ustalonych warunków współpracy, umowa będzie podstawą do dochodzenia swych praw.

Poszukując właściwego specjalisty warto kierować się nie tylko opiniami znajomych oraz renomą kancelarii, ale także własną intuicją – wybierzcie fachowca, który wzbudza Wasze zaufanie. Dzięki temu, powierzając mu wycenę posiadanej nieruchomości i oczekując na sporządzony przez niego operat, będziecie spać spokojnie. Więcej informacji: http://briwyceny.pl/nasza-oferta/.