BydgoskieMarki - katalog firm lokalnych

Archimedes.pl – innowacje dla przemysłu

lip 7, 2017 dodane przez PrawdziwiePolskie

Gdy w 1998 roku, firma Archimedes rozpoczynała działalność, nikt nawet nie przypuszczał, że niespełna 20 lat później, będzie cenionym na rynku liderem w swej branży. Nikt, poza jej twórcami, którym od początku przyświecał ambitny cel – napędzać przyszłość i tworzyć zaawansowane technologicznie rozwiązania dla przemysłu. Jak wyglądała jej droga do sukcesu i co sprawia, że wciąż dynamicznie się rozwija?

Początki nie były łatwe – jako spółka cywilna, firma dysponowała wynajętym, niewielkim pomieszczeniem. Nie na długo, bo już w 2001 roku przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i znacznie rozszerzyła swą ofertę wprowadzając do niej kolejne grupy asortymentowe: napędy maszyn i urządzeń, elementy przeniesienia napędu, elementy budowy systemów transportu wewnętrznego, maszyny i linie sortujące. Wnikliwie analizując potrzeby klienta, Archimedes stale ulepszał swoje usługi, proponując odbiorcom kompleksową, odpowiadającą ich potrzebom ofertę. W ciągu zaledwie 3 pierwszych lat, pozyskał aż 1000 klientów! Zaopatrywał ich w wyroby i technologie ponad 50 producentów z Europy, Azji i Stanów zjednoczonych. Po 17 latach działalności, liczba obsługiwanych klientów sięgnęła 6000.

Na przestrzeni lat, zmieniła się nie tylko zajmowana przez firmę powierzchnia (dziś zaplecze Archimedesa stanowią biura i magazyny o powierzchni ponad 400 m2.), ale także obszar działalności. W pierwszych latach funkcjonowania, firma skupiała się na handlu i usługach doradczych w zakresie doboru odpowiednich rozwiązań. Szybko jednak okazało się, że potrzeby klientów są znacznie większe, dlatego oferta rozwinięta została w kierunku produkcji i projektowania. W latach 2008-2013, Archimedes stworzył centrum produkcji taśm transportowych, centrum budowy konstrukcji maszyn i przenośników, centrum obróbki tworzysz sztucznych, centrum obróbki mechanicznej oraz centrum montażu przekładni Motovario. Kolejnym krokiem było uruchomienie działu badań i rozwoju, którego zadaniem jest poszukiwanie nowych technologii w zakresie produkcji oraz pozostałych obszarów działania firmy.

Sukces i tak dynamiczny rozwój nie byłyby możliwe bez zespołu zgranych, doświadczonych fachowców: inżynierów produktu, konstruktorów, pracowników produkcyjnych, specjalistów działu handlowego i biura obsługi klienta. To właśnie oni dbają o wysoką jakość dostarczanych rozwiązań, zapewniają fachowe doradztwo i wsparcie na każdym etapie współpracy.

Rozwój technologii wciąż przyspiesza, dlatego by nie zostać w tyle, Archimedes stawia czoła kolejnym wyzwaniom. Nie tylko rozbudowuje swą toruńską siedzibę, ale też przygotowuje zaplecze dla nowo powstałych działów. W najbliższych latach zamierza rozpocząć produkcję komponentów opartą na wdrożeniu własnych projektów badawczo-rozwojowych, które wpisywać się będą w Regionalną Strategię Innowacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jednocześnie podejmuje współpracę z instytucjami badawczymi i uczelniami wyższymi. Nie zamierza jedynie przyglądać się zachodzącym dokoła zmianom – chce być ich prekursorem i

kreatorem. Za cel stawia sobie tworzenie najlepszych rozwiązań dla przemysłu – innowacyjnych, niezawodnych, które realnie wpływać będą na jego rozwój.